Archiwum
RSS
poniedziałek, 15 maja 2006
NACIAGI

Naciągi na tom-tomy

CLASSIC CLEAR TM SERIA

Jednowarstwowy, średniej grubości, uniwersalny naciąg. Stosowany na górę daje szeroki, pełny dźwięk z dużym atakiem. Stosowany na dół tom-tomów jako naciąg rezonansowy daje ciepłe brzmienie bez przydźwięku. 

 

RESPONSE 2 TM SERIA

Dwuwarstwowe naciągi z wyraźnym mocnym atakiem i pełnym brzmieniem. Mogą być strojone wysoko lub nisko zachowując pełne i głębokie brzmienie. Sprawdzają się w graniu mocnym i łagodnym, świetnie artykułując każdy dźwięk. Wszechstronne naciągi dla wszechstronnego perkusisty. Szorstkie naciągi RSP 2 mają potężne brzmienie na werblach oraz niesamowitą trwałość.

DOUBLE - THIN TM SERIA


Te złożone z dwóch, cieńszych od tradycyjnych warstw membrany, są dzięki temu bardzo wrażliwe. Dają brzmienie otwarte, jasne i ciepłe. Reagują łagodnie i szybko. Texture Coated Double-Thin są doskonałymi membranami na werbel.

PERFORMANCE II TM SERIA


Membrany dwuwarstwowe, sklejone wokół brzegu. Dzięki tej technologii przy " luźnym " strojeniu dają legendarne niskie brzmienie, które znasz z płyt z klasycznym rock&roll'em. Wyjątkowo trwałe przeznaczone dla mocniej grających perkusistów. Legenda powraca !

HI - FREQUENCY TM SERIA 

Cienka, jednowarstwowa membrana. 
Zalecana na spody do tom-tomów jako naciąg rezonujący. 
Jest bardzo wrażliwa dając jasną, szybką odpowiedź. 
Z wykończeniem Texture Coated jest wyśmienita na werbel jako membrana
 górna dla perkusistów delikatnie uderzających. 

Naciągi na werbel

SPECJALNE MEMBRANY WERBLOWE / GÓRNE /


Hi-Energy TM to naciąg jednowarstwowy o specjalnej konstrukcji i dużej wytrzymałości. Dzięki wyjątkowej konstrukcji jest żywy i wrażliwy z Hevy Metalową żywotnością. Texture Coated z Power Dot TM jest znakomity dla perkusisty grającego różnorodność stylów. W naciągu tym wzmocnienie Power Dot jest umieszczone od spodu co umożliwia granie miotełkami. New Orleans Special TM to membrana idealna do bluesa, fanku oraz południowego stylu rocka.

crash test >>

POWER - HOUSE TM 


To wyjątkowo trwały naciąg wykonany z Kevlaru* i zaprojektowany dla bardzo mocno grających perkusistów. Dzięki specjalnym, opatentowanym technologiom i połączeniu Kevlaru* z Power Dot TM otrzymano ekstremalnie wytrzymałą membranę, która przeżyje twój werbel.

MEMBRANY WERBLOWE / DOLNE / 


Classic Clear TM to cienka, znakomicie rezonująca membrana werblowa rezonansowa ( dolna ).
Hi-Performance TM jest wersją ze specjalnym wzmocnieniem z laminatu zabezpieczającym przed przecięciem uchwytami sprężyn przy mocnym graniu.

Naciągi uniwersalne (na tom-tomy i werbel)

TEXTURE COATED

Satin Finish TM Texture Coated to jednowarstwowa , średniej grubości membrana o satynowej, szorstkiej powierzchni, cieńszej niż w innych tego typu naciągach wykonanej w opatentowanym przez firmę Aquarian Thin-Coat Process TM . Proces ten zapewnia wyjątkową wrażliwość, dynamikę oraz szerokie spektrum brzmień i trwałość dłuższą od konwencjonalnej warstwy.

STUDIO - X TM SERIA


Membrany jednowarstwowe z laminowanym tłumikiem od spodu. Dają niskie, ciepłe brzmienie o wyraźnym jasnym ataku. Środek membrany wibruje swobodnie i naturalnie. Niepożądane wysokie częstotliwości w membranie zostały wyeliminowane, dzięki czemu uzyskuje się pełny rezonans średnich i niskich częstotliwości na tomach. Łatwe do strojenia, świetne do studio i na koncerty. Brzmią świetnie z mikrofonami i bez.

VINTAGE TM SERIA


Seria Vintage TM ma wygląd, wrażliwość i ciepło membrany ze skóry cielęcej.Seria American Vintage TM posiada nieco większą średnicę obręczy umożliwiającą łatwe dopasowanie do bębnów typu vintage. Oba modele są jednowarstwowe o cienkiej lub średniej grubości. W obu modelach dostępny jest naciąg basowy z pionowym pasem tłumiącym. 

SERIE SYGNOWANE


Carmine Appice : przezroczyste, jednowarstwowe membrany z wytłumiającym, laminowanym od spodu pierścieniem Studio-X oraz 7" krążek Power Dot na wierzchu. Oddzielnie dostępny specjalny naciąg werblowy. Brzmienie ciepłe, bardzo mocne, rockowe.
Vinny Appice : szorstkie, jednowarstwowe, z tłumikiem Studio-X oraz krążkiem Power Dot na wierzchu. Brzmienie jasne, rockowe, bardzo wytrzymałe.
Jack De Johnette : jednowarstwowe, szorstkie z nieco grubszą fakturą, czarne. Brzmienie ciepłe i pełne, nie wymagają wygłuszeń. Świetne do jazzu, fusion, na scenie i w studio.
Tommy Lee : jednowarstwowe, przezroczyste z cienkim Power Dot wprasowanym od góry. Specjalna membrana werblowa z cienkim Power Dot na wierzchu i spodzie. Brzmienie typowo rockowe z potężnym atakiem.

Naciągi na bęben basowy

SUPER - KICK TM SERIA


Najbardziej popularne naciągi jedno lub dwuwarstwowe do bębna centralnego posiadające patent " Floating Muffling System TM ". Specjalny tłumik na wewnętrznej stronie powoduje, że membrana ma niskie, pełne brzmienie. Tłumik ten skutecznie likwiduje niekorzystne wysokie alikwoty oraz dudnienie bębna dając znakomity efekt. Filcowa obręcz tłumika porusza się i "oddycha" wraz z naciągiem. Te naciągi brzmią !
Uwaga: naciągi SK dają wyjątkowe rezultaty w połączeniu z naciągiem rezonansowym RSM lub RPT.

FULL FORCE TM SERIA


Jednowarstwowe membrany basowe posiadają krążek tłumiący zaciśnięty w obręczy razem z naciągiem. Potężny atak i znakomita projekcja dźwięku to cechy tych membran. Membrana rezonansowa FR jest w kolorze białym lub czarnym. 
Nie wymagają dodatkowych wytłumień.

IMPACT TM SERIA


Jedno lub dwuwarstwowe membrany basowe z szerokim tłumikiem pracującym po wewnętrznej stronie. Dźwięk produkowany przez membranę jest czysty, zrównoważony, ze stałym atakiem i prawdziwie basowy, pozbawiony wysokich alikwot. 
Wyrzuć z bębna wszystkie poduszki, koce lub gąbki, które miały poprawić brzmienie a tylko je tłumiły. Użyj membrany z serii IMPACT TM .

REGULATOR TM SERIA


Jednowarstwowe naciągi rezonansowe do bębna basowego wyposażone w 10" tłumiki objęte patentem " Floating Muffling System". Produkowane w trzech rodzajach : bez otworu ( RF ), z otworem centralnym 7" ( RPT ), oraz z otworem 4 3/4" z boku membrany ( RSM ). Regulują brzmienie przodu bębna. Mogą być w kolorze czarnym lub białym.
Założone z naciągiem Super-Kick lub Impact dają znakomity efekt brzmieniowy.

PORTED BASS / MEMBRANY / 


Rezonansowe, tradycyjne membrany basowe. Mają 7" otwór w centrum lub 4 3/4" z boku. Brzegi otworów zabezpiecza wprasowany winyl. Do wyboru w kolorze czarnym lub białym.


AKCESORIA
WERBLE cd

Dunnett

24-ro karatowe złoto :oo Stal Podwojny 6 Klon Coctkail snare
Copper snare Tytan Dual throw Z drewnianymi obreczami Włókno szklane
Kuty ręcznie Klon Piccolo Piccolo Standard - stal
Stal Tytan tytan tiki-tik
WERBLE
 
5 1/2x14 Walnut Stave
w/Maple Stripes
 6 1/2x13 Birdseye Veneer
Trans. Purple Gloss
 
5 1/2x13 Stainless Cover 5 1/2x13 Black Satin
 
4x14 Cherry Stave w/Walnut Stripes 6 1/2x14 Cherry Stave
w/Gold HW
 
6x14 Electric Turquoise Cover 5x14 Stave Curly Maple
w/Vintage Single Flange Hoops
 
4x14 Cherry Red Gloss
 4x14 Maple Stave
Purple to Black Fade
 
5x10 Whitewash 5x12 Silver Sparkle
on Black High Gloss
 
5x13 Teal Fade 5x13 Black Sparkle
 
5x14 Cherry Stave 5x14 Blonde w/Blk HW
 
5x14 Red Sparkle 5 1/2x14 White Pearl
 
5 1/2 x 14 Walnut Stave 5 3/4 x 14 Maple/Birch Stave
Cherry Stripes/Vintage Hoops
 
6x14 Canary Yellow 24-ply 6x14 Birdseye/Walnut Stave
 
6 1/2x14 Curly Maple
w/Bubinga & Maple stripes
 6 1/2x14 Maple Stave
 
7x12 Grey Satin/Blk HW 7x13 Cherry Sunburst Gloss
 
7 x 14 Birch Stave
w/Bubinga Stripes
 7x14 Electric Blue
PALKI cd
    

 
PALKI

Pałki

Pałki

Pro Liverpool 
Podstawowa seria pałek Liverpool z drewna pau marfin. Wykończenie w kolorze naturalnym, lekko lakierowane. Pałki dostępne w wersjach z główkami drewnianymi i nylonowymi.

Liverpool Premium
Pałki z serii Premium są selekcjonowane i dobierane w pary. Posiadają uchwyt, pokryty specjalną farbą zapobiegającą wyślizgiwaniu się pałki podczas gry. Każda para wyposażona jest w wygodny pokrowiec ochronny.

Liverpool Colourful / Stamped / Painted
Seria pałek Liverpool o atrakcyjnym wykończeniu graficznym. Pałki Liverpool Colourful pokrywane są farbą o dobrych właściwościach antypoślizgowych i dostępne są w 4 kolorach (czerwonym, niebieskim, zielonym i czarnym). Pałki Liverpool Stamped są stemplowane w dwóch wzorach. Pałki Liverpool Painted pokrywane są kolorowym lakierem z charakterystycznym wzorkiem.

TALERZE

Budżetowa seria Twister produkowana jest z mosiądzu. Technologia produkcji obejmująca również kucie pozwala na uzyskanie brzmienia odpowiadającego lub przewyższającego brzmienie konkurencyjnych wyrobów przeznaczonych na rynek amatorski. Seria składa się z ośmiu modeli talerzy, w sprzedaży jest również aż siedem różnych zestawów odpowiadających zróżnicowanym wymaganiom muzyków.

 

Talerze serii Solo Pro wyrabiane są z brązu B8 i nie są poddawane kuciu, co predestynuje je do głośnej gry, przy której talerze te cechują się wysoką selektywnością brzmienia. Seria ta składa się z dziewiętnastu modeli talerzy, oferowane są również cztery zróżnicowane zestawy.

 

PERKUSJA
moj sprzet

TERAZ PRZYGOTOWUJE SIE DO WARSZTATOW I SZKOLENIA NA ZESTAWIE"MAPEX" Saturn Pro; model z 2003r; kolor: Black stardust
tom-tomy: 10x8, 12x9; 14x11; 16x13 
bass drum: 22x18 
werbel: 14x5,5 

Membrany:
Werbel - Góra: Remo Powerstroke3 Coated; Dół: Remo Weatherking Ambasador
Tom-tomy - Góra: Remo Weatherking Emperor Clear; Dół: Remo Weatherking Ambasador
Stopa: - Remo Powerstroke3 
Stopa rezonans:
- Remo Weatherking Ambasador

Blachy:
Ride: Istanbul Agop Custom - Vezir Ride 20"
Hi-hat:Istanbul Alchemy Custom Rock hi-hat 13"
Crash: Istanbul Traditional Heavy Crash 17"
Crash: Zildjian Avedis 16"
China: Zildjian Oriental Trash 20"
China-Splash: Sabian AAX 10"
Splash: Sabian AA 8"

Hardware:
Statywy: Mapex
Stołek: Yamaha
Stopa: Podwójna Yamaha DFP 700; Mapex P750

Pałki:  
Pro Liverpool ROCK wood tip, Osca S.W.I.P.

Instr. perkusyjne
Cowbell Tama, Tamburyn, Shaker LP.

Schemat mojego zestawu

Zestaw:

A:Stopa 22"x18"
B:Werbel 14"x5,5"
C:Tom 10"x7"
D:Tom 12"x9"
E:Tom 14"x11"
F:Tom 16"x12"

Talerze:

1: Hi-hat Istanbul Alchemy, Custom Rock 13"
2: China-Splash Sabian AAX 10"
3: Istanbul Alchemy Traditional Heavy Crash 17"
4: Splash Sabian AA 8"
5: Crash Zildjian Avedis 16"
6: Istanbul Agop Custom - Vezir Ride 20"
7: China Zildjian Oriental Trash 20"

Inne:

a - Podwójna stopa Yamaha DFP 700 lub Mapex P750 
b - Stołek Yamaha
c - Cowbell - Tama  
d - Tamburyn

cwiczenia rozciagajace

Rozciąganie

Ćwiczenia przydatne przed graniem dla każdego perkusisty. Opracowane przez Dendy Jarrett'a.

Do grania na perkusji powinniśmy podchodzić całkowicie rozluźnieni. Żle jest gdy siadamy za instrumentem spięci i ze strzykającymi kościami. Najlepiej jest przed każdym graniem wykonać kilka ćwiczeń rozciągających kończyny. 

Pierwsze ćwiczenie - rozluźniające ręce i nadgarstki.  Zwyczajne potrząsanie dłońmi.

Rozciąganie dłoni

Patrz zdjęcia poniżej.

Rozciąganie ramion

Moim zdaniem najlepsze ćwiczenie. Cały patent polega na kilku punktach. 
 - Chwyć pałki po obu końcach wewnętrzną stroną dłoni.

 - Wyciągnij ręce, aby były wyprostowane.
 - Zegnij prawą (lub lewą) rękę. Wychodzi cos na kształt litery L.

 - To samo teraz zrób z drugą ręką.
 - Spróbuj rozprostować ramiona. Przed siebie.

Inne ćwiczenia

Patrz obrazki poniżej.

Potrząsanie

 
1 , 2 , 3 , 4